Rašovice – Moravské Toskánsko (6. až 8.května 2022)

Po více než dvou letech skončila různá omezení týkající se covidových opatření a my, tj. Fotoklub Ostrava a Fotoklub Znojmo jsme se mohli opět setkat, tentokrát na jižní Moravě v oblasti zvané Moravské Toskánsko.

Už z místa setkání vyplývá, že pořadatelem letošní akce byl Fk Znojmo. Naposledy jsme takhle vyrazili v roce 2019, a takovou pauzu jsme ještě neměli. V penzionu Na zeleném statku v Rašovicích jsme našli zázemí pro nadcházející 2 dny a nutno říci, že naši kamarádi zvolili dobře. Třebaže počasí, vzhledem k lokalitě a v podstatě daným možnostem fotografování nešly moc dohromady, nebyl nikdo, komu by to moc vadilo. Z množství tipů na zajímavosti dané oblasti si každý vybral. A nedělní dopoledne ve vinných sklípcích ocenili všichni; myslím, že kromě řidičů.

Po třech letech jsme se opět setkali a všichni věříme, že na další setkání nebudeme čekat tak dlouho. Tak příští rok zase na Moravě, tentokrát severní.

František Havlíček
Květen 2022